Kim jest Bosch?

Bosch jest bardzo duża międzynarodowa firma, która przynieść cały sposób produktów na rynek. Zaczęli badania i rozwój systemów Ebike wiele lat temu, przynieśli swój pierwszy układ elektryczny rower na rynek w roku 2010. System Bosch stale rozwijane i udoskonalane w miarę upływu czasu poszła dalej. Najnowszy system eBike jest linia Wydajność Bosch więc jest to jeden będziemy bezpośrednio porównywać dziś.

System Bosch jest obecnie wykorzystywana w ponad 50 wiodących marek rowerowych w całej Europie.

Kim jest Yamaha?

Yamaha została założona w 1955 roku i zbudowany głównie motocykli na rynek japoński. Dziś robią wszystko, począwszy od systemów Ebike Jet nart z szerokiego portfela produktów na swoim koncie. To było w 1993 roku, kiedy ukazał się pierwszy Yamaha systemu Ebike. To był ogromny sukces. Yamaha teraz producentem ponad 300.000 systemy rowerów elektrycznych w roku i do tej pory ich system jest wdrażany na ponad 2,7 miliona eBikes całym świecie.

W Europie najnowsza wersja systemu Yamaha jest po prostu wykorzystywane zarówno naHaibike sDuro zakresie oraz Lapierre OVERVOLT gamy rowerów elektrycznych.

Specyfikacje baterii, boczne porównania siebie – 

Akumulator Bosch

Yamaha baterii

Pojemność

400Wh / 11 Ah

400Wh / 11Ah

Napięcie

V 36

V 36

Bezpieczeństwo

Key Lock

Key Lock

dioda LED stanu

5 Światła (20%)

4 Światła (25%)

waga

2,6 kg

2,9 kg

Rodzaj

litowo-jonowa

litowo-jonowa

Gwarancja

2 lat / 500 pełnych cykli

2 lat / 700 pełnych cykli

Op Temp

-5 Do 40 stopni

Od -20 do 60 stopni

Więc jak widać ze specyfikacji, baterie Yamaha & Bosch są bardzo podobne, Yamaha jest nieznacznie większy rozmiar niż Bosch, bateria Yamaha jest również ok 300 gramów cięższy.Bosch posiada 5 LED światła, aby pokazać możliwości w 20% stopni podczas gdy bateria Yamaha pokazuje go z 4 diod LED w 25% przyrostem.

Przedział baterii w przeciętnych warunkach, z boku porównania siebie – 

Akumulator Bosch

Yamaha baterii

Niska

80 mil / 130 km

80 mil / 130 km

Średni

50 mil / 80 km

53 mil / 85 km

Wysoka

37 mil / 60 km

43 mil / 70 km

Średni

57 mil / 90 km

59 mil / 95 km

Jak widać prognozy gamę każdego systemu są bardzo zbliżone, system Yamaha wydaje się oferować trochę więcej w obszarze średniego / wysokiego choć jest marginalna i oboje średnio bardzo podobne.

Warto również podkreślić, że obie baterie Yamaha & Bosch można ładować lub wyłączenie roweru elektrycznego.

Zarówno Yamaha Bosch oferuje 2 letnią gwarancję na ich elektryki, Yamaha oferują więcej cykli ładowania “pełny” niż Bosch, choć należy pamiętać, że jest to po prostu gwarancja oczekujemy ogólna żywotność akumulatora, aby być o wiele dłużej.

Porównanie interfejsu użytkownika

Interfejs użytkownika i kontroli w każdym systemie są bardzo podobne w wielkości i działania.Oba urządzenia posiadają wyświetlacze LCD z podświetleniem i używać dodatkowego przycisku sterowania użytkownika dla kierowcy, aby przejść do ustawień bez ich ręce pozostawiając kierownicę.

Radioodtwarzacz Yamaha jest nieznacznie wyższy niż wyświetlacz Bosch, to również cieńsze w projektowaniu, oboje zamocować po obu stronach trzonu nadaje się zarówno do 25,4 mm i 31,8 kierownicy. Przyciski sterujące są podobne pod względem wielkości i zamocować na w podobny sposób.

Bosch & Yamaha eBike Steruje Porównanie