Wirtualny
spacer zar 360
więcej Więcej
Wirtualny Spacer
Zar 360
Spacer Business View
wirtualny
Spacer zar360
Wirtualny spacer dla Firm

Light Move Festival 2017 – Łódź

W drodze na Festiwal Światła. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.

PROGRAM i MAPA do pobrania PDF.

W najbliższy piątek rozpoczyna się siódma edycja Light.Move.Festival. Światłem rozbłysną kamienice na ulicy Piotrkowskiej, placu Wolności i instalacje w parku Sienkiewicza oraz Staromiejskim. Łodzian czekają zmiany w organizacji ruchu. Aby zapewnić bezpieczeństwo część ulic zostanie zamknięta dla samochodów.

Wprowadzone na czas festiwalu zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od piątku do niedzieli w godz. 17.00-1.00. Wyłączony z ruchu samochodowego będzie pl. Wolności oraz ul. Piotrkowska. Od ul. Ogrodowej do al. Mickiewicza nie przejedziemy przez jej przecznice. Zamknięta będzie ul. Kilińskiego od Narutowicza do Nawrot oraz ulice Tuwima i Struga od Kilińskiego do Kościuszki.  Wyłączona z ruchu, na odcinku od Nawrot do Narutowicza, będzie również ul. Sienkiewicza.

Organizatorzy festiwalu oraz służby miejskie zachęcają łodzian do podróżowania komunikacją miejską. Przez 3 festiwalowe dni tramwaje i autobusy w godzinach 17.00 – 1.00 będą kursowały według częstotliwości z dnia roboczego. Należy liczyć się z faktem, że komunikacja miejska jeździć będzie objazdami. Zmienionymi trasami pojadą m.in. autobusy 57, 86, 96 oraz tramwaje linii 1, 9, 17. Wszystkie autobusowe linie nocne obsługiwane będą przez tabor przegubowy.

– W obszarze festiwalowym organizator będzie miał swoje punkty informacyjne. Obecne będą również tzw. infokioski, czyli podświetlane mapy obszaru festiwalowego z informacją,  gdzie znajdują się kolejne instalacje wraz z zaznaczonymi trasami dojazdu do nich. Łodzianie będą mogli także liczyć na pomoc ponad 100 wolontariuszy w specjalnie oznaczonych kamizelkach – zapowiedziała Beata Konieczniak, kreator Light.Move.Festival, zapraszając w piątek na plac Wolności. Start imprezy o godzinie 19.

getSection('quicksearch'); ?> getSection('HEAD'); ?>

Warning: A non-numeric value encountered in /home/zuzu/ftp/trasyrowerowe/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326